Jste na začátku přípravy do další sezóny? Máme pro vás 3 tipy.

Jste na začátku přípravy do další sezóny? Máme pro vás 3 tipy.

Jako každý rok a většinou na podzim začínáme makat na další sezónu. Na co se kromě prvních tréninkových dávek zejména zaměřit? Máme pro vás tři tipy od triatleta s mnohaletou zkušeností osahanou stylem pokus omyl.

Je to tady. Konec pohodlí a začíná další příprava. Příští rok budu zase o kousek výkonnější. Cíle mám jasně daný. K pravidelnému tréninku nezapomenu na to, co se mi osvědčilo.

Tři tipy pro první měsíce přípravy:

1. Mám v plánu lehce redukovat svoji aktuální hmotnost. Vím, že snižovat kilogramy před závody nebo v období tvrdé přípravy je nesmysl. Když trénuji, tak tělo potřebuje nejen kvalitní, ale také velké množství přísunu energie.

Tip: pokud chceš redukovat hmotnost, tak primárně na začátku přípravného období respektive v prvních týdnech přípravy na novou sezónu.

2. Musím zlepšit regeneraci a minimálně udržet flexibilitu. Vždy mi chyběl strečink a měl jsem nedostatek regenerace. Necítil jsem u toho bolest jako tréninku a nemohl vyhodnotit efektivitu. Když mi bylo náct nemusel jsem to tak řešit a flákal jsem to. Teď v zralém věku je to s flexibilitou a regenerací horší a horší. Pořád mě to nebaví a raději vždy vyrazím pokořit další kilometry.

Tip: stejně jako trénink si do kalendáře vložím čas pro strečink a regeneraci. Nejlépe regeneraci po náročném tréninku a strečink ihned po tréninku pěkně doma v „suchu“. Zvolím si takovou regeneraci, o které vím, že mi pomáhá, je dostupná. Pro strečink volím takové viky, které mě zejména baví, a také cítím, že jsou účinné. Pokud nenajdu pravidelnost nyní, tak později pravděpodobně také ne.

3. Musím se kouknout, co mi chybí doplnit za arzenál a připravit si tak všechen materiál. Při přechodu do tvrdé přípravy jsem na to neměl čas a stresovalo mě to.

Tip: mám své cíle a lze tak si mohu určit, co potřebuji na sezónu za materiál od plavek až po kolo. Povedu si analýzu novinek na trhu, najdu si materiál v akci a objednám co nejdřív ať to mám z krku.

 

Článek zobrazen 533x